Terra nostra - malebný kraj o.p.s., Jasmínová 97/15, 503 32 Hradec Králové
Terra nostra - malebný kraj o.p.s.

Novinky

Kalendář akcí

listopad, 2016 >>
POÚTSTČTSONE
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Anketa

Navštívili jste letos některé z měst UNESCO?
100Ano
proužek
21Ne
proužek
proužek
proužek
proužek
166Celkem hlasů

Cílem projektu bylo chytře, zábavně, naučně a na úrovni prezentovat památky a zajímavosti měst Českého dědictví UNESCO a České inspirace široké veřejnosti. Propagační kampaň, byla vytvořena tak, aby zaujala především rodiny s dětmi a mladší generace, které běžná forma propagace neosloví dostatečně.

Hlavní aktivitou projektu byla realizace „Mobilní artistní roadshow“, která se konala ve 23 městech České republiky pod názvem „KDYBYKULICH“ s podtitulem „Letní vánici INSPIRACE vám přináší UNESCO“.  Stěžejním tématem zde byla inspirace a tvořivost bez hranic, v přímé souvislosti s městy sdružení UNESCO a České inspirace. Dopolední program zaměřený na děti, byl plný her se zimní tématikou a znalostním testem. Odpoledne se pak uskutečnil minifestival tří hudebních skupin, na jehož závěr proběhlo představení „Kámen mudrců“, které bylo vytvořeno  speciálně pro tento projekt. Jednalo se o artistní představení jehož součástí byla, mimo jiné, propagace měst Unesco. V některých městech si mohli lidé vyslechnout  také čtení na dobrou noc.

Další aktivitou pak byly „Ozvěny festivalů“, jejichž účelem bylo přemístit různé festivaly typické pro určité město nebo místo, do měst jiných a přiblížit je tak široké veřejnosti. Tak se mohla například “Smetanova Litomyšl“ objevit v Kutné Hoře.

Poslední aktivitou bylo vytvoření speciálního programu pro školy s názvem „Jedeme na výlet“. Program byl určen pro žáky prvního stupně Základních škol a byl zaměřen na poznávání památek naší země. Průvodcem tímto programem byl člověk převlečený za železničáře, který si s dětmi povídal na téma výletů. Vysvětlil jim, co je to Seznam UNESCO a Česká inspirace a poté je blíže seznámil s několika městy, která si děti vybraly na mapě. O těchto městech si vyslechly pohádkově pojatý příběh, doprovázený obrázky a loutkami. Celý program provázely také písničky, které si děti mohly zazpívat společně s železničářem. Na závěr své nově získané znalosti děti zúročily ve vědomostním kvízu.

Věříme, že se nám pomocí umění podařilo naplnit stanovené cíle - tedy přiblížit  památky
a zajímavosti naší země co nejširší veřejnosti. 

 

V současné době probíhá  udržitelnost projektu, o které se více dočtete v oddíle "Jak pokračujeme".

 

 

Vytvoření katalogu skalních měst ČR pro mobilní zařízení.
Mezinárodní výchovný projekt se zaměřením na bezpečnost, především bezpečnost silničního provozu. 
Hlavními aktivitami tohoto projektu bylo natočení filmu a africký festival, který vyvrcholil Africkým víkendem na náměstí ve Dvoře Králové nad Labem.
Záměrem projektu bylo poskytnutí pomoci, poradenství občanům patřícím do znevýhodněných skupin obyvatelstva integrovat se do společnosti,zlepšit jejich zaměstnatelnost a usnadnit jim přístup k zaměstnání.
© 2016, www.terranostra.cz, PPSU s.r.o. | xhtml 1.0 valid
TOPlist