Terra nostra - malebný kraj o.p.s., Jasmínová 97/15, 503 32 Hradec Králové
Terra nostra - malebný kraj o.p.s.

Novinky

Kalendář akcí

listopad, 2016 >>
POÚTSTČTSONE
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Anketa

Navštívili jste letos některé z měst UNESCO?
100Ano
proužek
21Ne
proužek
proužek
proužek
proužek
166Celkem hlasů
26.02. 16

Turistická sezóna se blíží, kolotoč veletrhů vrcholí

Ve druhé polovině února se již po 25. konala nejvýznamnější přehlídka cestovních kanceláří, domácích regionů a destinací, národních turistických centrál cestovního ruchu a dalších služeb turistického průmyslu ve střední Evropě – pražský veletrh Holiday World. Ani tentokrát zde nechyběla společná prezentace svazků obcí České dědictví UNESCO a Česká inspirace. Členem obou těchto sdružení je také Litomyšl. První dva dny byly určeny pro odbornou veřejnost. V naší expozici se konalo slavností setkání za účasti generální ředitelky NPÚ Naděždy Goryczkové a starostů měst UNESCO a České inspirace. Při této příležitosti byly představeny nové knihy a další materiály prezentující cenná historická města naší republiky – mimo jiné Průvodce architekturou Telče, turistický průvodce Litomyšlí a Českomoravským pomezím či fotografická kniha Libora Sváčka UNESCO – Česká republika.

O víkendu se Výstaviště Holešovice zaplnilo milovníky cestování. Zaujala nejen prezentace 46 zemí, ale i domácí atraktivity. V sobotu bylo na stánku UNESCO opravdu rušno. Přivítali jsme 14 výherců (z celkových 20) celoroční soutěže UNES&CO., kteří si převzali z rukou starosty Litomyšle Radomila Kašpara velmi zajímavé ceny – kromě jiného například víkendové pobyty do Kutné Hory a Olomouce. Tedy měst, která v loňském roce slavila kulatá výročí od zápisu svých památek na Seznam UNESCO. Mezi dalšími cenami nechyběly např. volné vstupenky do stálé expozice soch Olbrama Zoubka v zámeckém sklepení v Litomyšli, řada překrásných výpravných knih, trička, hrnečky, průvodce, kalendáře ani další hodnotné dárky. Návštěvníků bylo v naší expozici stále dost. Během celého veletrhu bylo možné vyplnit Rychlokvíz o ceny. Mezi otázkami nechyběl dotaz na lázně ducha, počet památek UNESCO či akce ve městech České inspirace. Nejvíce si soutěžící lámaly hlavy s přiřazováním památek UNESCO k jednotlivým architektonickým slohům. Celkem jsme si přivezly 650 vyplněných Rychlokvízů. Soutěžící, kteří nám napsali i mailovou adresu, se mohou těšit na pravidelný, každoměsíční přísun pozvánek na akce do měst UNESCO a České inspirace formou elektronického Newsletteru.

Podle ohlasů z řad odborníků nás čeká z hlediska domácího cestovního ruchu velmi nadějný rok. Věřím, že města UNESCO budou na příjezd návštěvníků připravena. Důležité je nabídnout řadu nezapomenutelných zážitků, díky kterým se k nám budou chtít turisté i vracet.   

Ing. Michaela Severová, výkonná ředitelka

© 2016, www.terranostra.cz, PPSU s.r.o. | xhtml 1.0 valid
TOPlist