Jak dokáže takzvaný botox zvětšit rty?

Jak dokáže takzvaný botox zvětšit rty?

Také vám rozum nebere, jak může injekce obsahující botox rty zvětšovat a dodávat jim objemu, když se jedná pouze o jed, který narušuje nervová spojení? Čím dovede rty vyplňovat? Je možné vymodelovat rty “z ničeho”? 

Jak se říká, kde nic není, ani smrt nebere. Jenže v případě botulotoxinu to zdaleka není poprvé (a s velkou pravděpodobností ani naposled) kdy lékaři dosahují kýženého efektu radikálně opačným postupem, než by laik očekával. Někdy se spoléhá na regenerační schopnost nebo fyziologickou reakci lidského těla, v případě botulotoxinu odborníkům hraje do karet znalost obličejové anatomie. Botulotoxin pochopitelně působí pořád stejně, ale když se odborně vpraví přesně na příslušné místo, přerušením nervového spoje se uvolní ten správný sval a ret najednou vypadá objemnější a větší. Takže obyčejný optický klam. Je to hodně, nebo málo? 

Botoxové rty jsou mýtus

Krásná plná a smyslná ústa jsou snem mnoha žen. Pokud jsou spíše úzká a vytváří tak nežádoucí přísný vzhled, myšlenka na zvětšení rtů je stále neodbytnější. Ženy nejčastěji uvažují o hyaluronových výplních, kdy se objem rtů nastaví látkou, která je lidskému organismu vlastní.Je jí plno zejména  v pojivových tkáních těla.  V podstatě se tedy jedná o čistě přírodní metodu a rty s kyselinovými vycpávkami vypadají po nějakou dobu šťavnatě a dobře. 

Málokdo však ví, že existuje levnější injekční alternativa. Říká se jí lip flip (obrácení nebo přetočení rtu) a používá se k ní právě botulotoxin. Za tímto účelem lékař vstříkne botulotoxin do středu horního rtu tak, aby se více odhalil. Svalový relaxační efekt horní ret klienta dokonale uvolní, to znamená, že se bude zdát větší větší, i když tomu tak ve skutečnosti není. Vlastně se mění hlavně úhel pohledu, Svým způsobem je to přírodnější a “férovější” způsob zvětšení, protože se pracuje jen s vlastním materiálem.klienta. Objem se “nenafukuje”  něčím přidaným. Rty jsou stále přírodní, nikoli botoxové. Tato lip-flip technika je bohužel vhodná pouze pro osoby, které si stěžují na příliš úzký horní ret (což ovšem bývá u rtů ten nejčastější estetický problém). 

Nižší cena je málo

Jaké jsou důvody dát botoxu přednost před kyselinou hyaluronovu? 

  • První a nezanedbatelný důvod je ten, že botulotoxin je levnější. Pokud lékař po posouzení konkrétního stavu rtů shledá botox jako postačující látku pro odstranění problému, jde o šetření na správném místě. 
  • Ačkoliv se jedná o jed, je přirozenější v tom, že funguje pouze jako impuls ke změně tvaru rtů, respektive jejich viditelné části. 
  • Jde o neurotoxin, který tělo časem odbourává (podobně se organismus chová i ke kyselině hyaluronové; ani úprava její pomocí není trvalá). Pravda je, že botulotoxin tělo likviduje rychleji a v oblasti rtů je tento proces ještě rychlejší než v jiných částech těla. Částečně je to způsobeno tím, že lidé například mnohem častěji pohybují rty, než se mračí. Takže protivrásková bariéra drží, ale rty jsou nejpozději po třech až čtyřech měsících zase tam, kde byly před injekcí.

Nižší trvání efektu lze ovšem chápat jako plusový bod, protože zákrok tak představuje ideální příležitost na vyzkoušení. Snadno touto cestou zjistíte, zda vysněné objemnější rty opravdu dodávají vizáži to, co bylo chtěné. Není neobvyklé, že klientky (rty si nechávají zvětšovat hlavně dámy), chodí na zákrok před významným životním okamžikem, například před svatbou a podobnou rodinnou událostí. 

Možnosti kombinace

S botoxem zabijete dvě mouchy jednou ranou, protože při jednom sezení si lze zároveň nechat zredukovat vrásky. Ve specifických případech je u rtů také možná kombinace s hyaluronovou výplní. Ovšem ta se doporučuje dělat postupně. 

Pozorujete s přibývajícím věkem zužování svého horního rtu? Co s tím budete dělat?

Jana Dolečková

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart