Jak jsem si změnil sídlo firmy a vychutnával nový svěží vítr v životě 

Už jsem zmiňoval, jak moc mi vadilo mít sídlo firmy a soukromý byt na jedné adrese. Někomu to možná přijde jako drobný a nesmyslný detail, ale mně ne. Tím rozdělením totiž oddělíte tlustou čárou svoje soukromé aktivity od těch pracovních. A to je docela důležité, už třeba z pohledu duševní hygieny.

Stával se ze mne samotářský jezevec

Občas se mi totiž stávalo, že jsem vlastně celý den nevylezl nikam ven. Dopoledne i odpoledne jsem účtoval a večer pak sledoval televizi, nebo si pouštěl na počítači filmy a hry. Pokud jsem neměl schůzku mimo domov, nepotřeboval nakoupit, vlastně mne nic nenutilo opustit svůj brloh. A to je pochopitelně chyba. Hranice domova a práce vám kvůli tomu začíná tak nějak splývat. Stáváte se línějším. Najednou vám začne vadit všechno, co vyžaduje, abyste opustili svoji komfortní domácí zónu. A to je konec. Stává se z vás nevrlý a nepříjemný samotářský jezevec.  A přesně to se dělo i mně.

Věřil jsem, že konečně přijde změna 

I když jsem se tomu zuby nehty bránil, i mne to pohlcovalo. Zatímco kdysi jsem ochotně po práci vyrazil se svou partou kamarádů třeba na fotbálek, teď jsem si čím dál častěji uvědomoval, že se mi nechce ven, i když trochu se provětrat by bylo jenom k mému prospěchu. Věřil jsem, že změna sídla firmy tohle změní.  A nespletl jsem se.  Se změnou sídla firmy jsem získal na nové adrese možnost využívat vždy dva dny v týdnu dvě hodiny denně příjemnou malou zasedačku se zázemím. Dala se tam i uvařit káva a obstarat malé občerstvení. 

Získávám zakázku díky prestižnímu sídlu

Opravdu jsem trávil vyhrazený čas v zasedačce. Sjednával jsem si tam schůzky s klienty a měl jsem z toho mnohem lepší pocit, než když jsem si je zval domů. Přece jenom – určitě nechcete, aby vám každý viděl až do kuchyně, i když je to letitý klient a vaše vztahy jsou přímo ukázkové. Mám pocit, že i oni se raději se mnou setkávali na neutrální půdě. A dokonce jsem měl dojem, že jsem získal i novou firmu ke spolupráci právě díky tomu, že jsem se s jejími vedoucími sešel v těchto místech.  Je totiž dokázáno, že prestižní adresa má prostě na obchodování vliv. Právě proto si spousta firem tyto adresy vybírá, což potvrzuje i tento článek

Vstoupil jsem znovu do stejné řeky

Se zmiňovanou firmou jsem totiž už před nějakou dobou jednal. Tehdy ještě museli přijet ke mně domů. Bylo na nich tenkrát znát, že je náš domek nijak neohromil. Naše námluvy neskončily dobře, rozhodli se nakonec pro jiného účetního. Neříkám, že to tak muselo být, ale možná na jejich rozhodnutí měla vliv i moje vesnická adresa.  I když se říká: Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, v tomhle případě opakované námluvy dopadly dobře.  Navíc prostor měl pozitivní vliv i na mne samotného. Když jsem skončil s jednáním, zašli jsme vždy s kamarády buď na jedno pivko (v mém případě nealko, přece řídím), nebo na fotbálek. 

Jak jsem do kanceláře začal těšit

Zkrátka a dobře změna sídla firmy mi začala jednoznačně prospívat. Zkrátka dobrá adresa je důležitá, i když i na její výběr byste si měli dát pozor, více se o tom ostatně dočtete zde. Opět jsem se začal věnovat svým zálibám a nebyl jsem tak líný jako před tím. Vysloveně jsem se na svá jednací odpoledne v kanceláři a zasedačce těšil. Moje dny dostávaly řád. Takže mohu podobný krok všem více i méně zkušeným podnikatelům doporučit – pokud můžete, snažte si své aktivity podobným způsobem rozdělit. Uvidíte, že to do vašeho podnikání a možná i osobního života přinese nový svěží vítr, tak jako v mém případě. Ono kompletní home office má sice své výhody, ale do chvíle, pokud se z vás nestane nevrlý vlk samotář…

Jana Dolečková

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart