Za odstraněním tetování do Prahy? Ukážeme vám, proč se vám zákrok v naší metropoli vyplatí!

Za odstraněním tetování do Prahy? Ukážeme vám, proč se vám zákrok v naší metropoli vyplatí!

Chystáte se na radikální změnu vizáže? Přemýšlíte, kde si nechat odstranit tetování? Praha je pro takový zákrok jednou z nejlepších destinací široko daleko. Ptáte se, jak jsme k tak jednoznačnému názoru dospěli? Odpověď je prostá. Ve středoevropském regionu totiž nenajdete žádné jiné město, kde by byla podobně vysoká koncentrace klinik estetické medicíny, na kterých vám tuto kosmetickou proceduru zajistí. A nejen to. Ještě důležitější je fakt, že se ve velké většině jedná o kliniky s mimořádně dobrou pověstí!

Chcete vědět víc? Třeba to, jaké metody se k odstranění tetování v současnosti používají nebo která z nich je považována za nejspolehlivější? Čtěte a uvidíte!

Odstranění tetování – Praha nabízí prvotřídní kliniky

Vysoká úroveň české medicíny je okolnímu světu dobře známá a je pravděpodobné, že jste o ní už také něco zaslechli. Možná jste se ale domnívali, že je řeč především očním lékařství, transplantaci orgánů nebo třeba o neurologii, ve které tuzemští odborníci zaznamenávají značné úspěchy. Faktem nicméně je, že špičkové úrovně dosahuje také naše estetická medicína. A Praha je toho dobrým důkazem.

V hlavním městě najdete prvotřídní kliniky s nejmodernějším vybavením, na kterých si můžete nechat odstranit tetování, dát zvětšit prsa, odsát nadbytečný tuk nebo podstoupit plastiku nosu či očních víček. To vše v režii vzdělaných specialistů, a navíc za takových finančních podmínek, které vás zpravidla mile překvapí. Není divu, že služeb zdejších odborníků často využívají zájemci bezmála z celé Evropy. Pokud tedy uvažujete o eliminaci nevhodného motivu, který jste si kdysi třeba z pouhé nerozvážnosti pořídili, nejspíš se vám vyplatí podstoupit zákrok právě v české metropoli.

Hodilo by se vám více informací? Například takových, které vám přiblíží nejobvyklejší metody, jimiž vás mohou lékaři tetování zbavit? Hned se na ně podíváme!

5 nejobvyklejších metod

Někdo se nechá tetovat třeba jen ze zvědavosti a brzy zjistí, že udělal chybu. Existují však i lidé, kteří podobnou výzdobu svého těla jednoduše milují a za nic na světě by se jí nevzdali. Vy jste se zřejmě rozhodli a teď už jen řešíte, kde nebo jakým způsobem se svého tetování zbavit. K nejobvyklejším metodám, na které lze narazit, patří tyto:

  1. Laserová technologie – je nejrozšířenější a nejúčinnější metoda, kterou podstupuje většina „pacientů“. Laserový paprsek likviduje pigment tetování a rozkládá ho na menší částice, které následně tělo přirozeně vyloučí. Zákrok je šetrný k okolní tkáni a umožňuje postupné odstranění tetování s minimálním rizikem zjizvení kůže
  2. IPL (Intenzivně pulzní světlo) –  je další technika, která pracuje se světelnou energií. Podobá se sice laseru, ale využívá širšího světelného spektra. Metoda je vhodná zejména na barevné motivy
  3. Chirurgický zákrok – spočívá v prosté excizi motivu pomocí skalpelu. Tato metoda je vhodná zejména pro menší obrázky či nápisy. Po zákroku však často vzniká jizva. Proto je také důležité zvolit si zkušeného chirurga, který zajistí co nejlepší estetický výsledek
  4. Dermabraze – je vlastně odstranění horní vrstvy pokožky, a to broušením pomocí speciální chirurgické brusky. Toto řešení je vhodné především pro tetování s mělkým pigmentem. Zákrok může způsobit dočasné zarudnutí a otoky, a proto nesmíte podcenit správnou péči o ošetřenou oblast
  5. Chemické odstranění –  je metoda využívající chemické látky, které rozpouštějí pigment, jímž je motiv tvořen. „Chemické řešení“ je dobré pro menší motivy. Je zde riziko podráždění pokožky a tedy i nutnost důkladné post procedurální péče

Které řešení je nejlepší?

Historie tetování je dlouhá a pestrá. A podobně pestrá je i škála způsobů, jimiž se lidé vyobrazeného motivu, který je už omrzel, zase zbavují. Jednoznačně nejlepší metoda odstranění tetování ale zřejmě neexistuje. Každý případ je totiž individuální. A postup, který lékař nakonec zvolí, obvykle závisí na různých faktorech. Například? Ve hře jsou zejména tyto věci:

  • Velikost motivu
  • Barva a kvalita barviva
  • Typ vaší pokožky
  • Váš zdravotní stav

Nejvhodnější metodu vám zkrátka doporučí odborník, a to až po vstupní konzultaci a po posouzení vašich individuálních potřeb.

Nejefektivnější je laser!

Řekli jsme, že ideální způsob odstranění tetování asi neexistuje. Zmínili jsme ovšem také fakt, že nejefektivnější a proto také nejpoužívanější metodou je ta laserová. Je totiž nejen vysoce účinná, ale také zcela bezpečná. Pokud vám ji tedy odborník nerozmluví, a to například kvůli nějaké kožní chorobě, pro špatnou srážlivost krve nebo třeba s ohledem na onemocnění vašeho srdce, měli byste jí před ostatními postupy dát přednost.

A jak vybrat kliniku?

Sice jsme uvedli, že je Praha pro podstoupení zákroku ideálním místem, protože se to v ní prvotřídními klinikami „jenom hemží“. A pravda to samozřejmě je. Podobně jako v jiných oborech, lze však i v estetické medicíně narazit na „horší kvalitu“ nebo na poněkud neseriózní či neprofesionální jednání. Proto, ať už se svého tetování nakonec rozhodnete zbavit jakoukoliv metodou, dejte hlavně pozor, aby se vás ujali lidé, kteří své práci rozumí. Při výběru kliniky se tedy řiďte zejména referencemi předchozích klientů a ověřte si také úroveň vzdělání i míru zkušeností ošetřujícího personálu.

Chcete snad, aby vás tetování zbavili co nejdokonaleji, bezpečně a nejlépe i bez zbytečné bolesti? Nebo ne?

Jana Dolečková

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart