POZNÁVÁME MĚSTA ČESKÉ INSPIRACE – TŘEBOŇ

V letošním roce pokračujeme se zájezdy v rámci akce „Poznáváme města České inspirace“. Tentokrát Vás zveme na jarní výlet do lázeňského města Třeboň.  Zájezd nabídne prohlídku nejzajímavějších míst města, zdarma získáte propagační materiály města a některé vstupy.  Zájezd se uskuteční v sobotu 14. května 2016.

Cena zájezdu je 385,-Kč/ osoba a obsahuje dopravu autobusem, místního průvodce při prohlídce města, materiály o Třeboni.  Město Třeboň jako dárek „Poličákům“ poskytne zdarma vstupy do nově otevřeného Domu Štěpánka Netolického, na radniční věž, do Domu přírody a krajiny. Účastníci se sami rozhodnou, zda budou chtít navštívit další placené památky (zámek, Schwarzenberská hrobka). 

Česká inspirace, sdružení, do kterého patří nejkrásnější města ČR, pracuje již 21 let.  Města se sdružila v roce 1995 díky nadšení bývalých starostů, které spojovalo přátelství, pozitivní vztah k cestovnímu ruchu a kulturní nabídce měst. Poličským zakladatelem byl starosta RNDr. Jakub Skalník. Během let se pár členských měst změnilo, ale Polička, jako jeden ze zakládajících členů, to této skupiny měst, stále patří. Dalšími členy jsou – Litomyšl, Telč, Cheb, Jindřichův Hradec, Hradec Králové, Třeboň a Kutná Hora. Kutná Hora bylo město, které jsme vybrali pro 1. zájezd v sérii „Poznáváme města České inspirace“ v loňském roce a zájezd se setkal s velkým úspěchem.  I letos zájezd organizuje město Polička ve spolupráci s provozovatelem informačního centra CK Kotour.

A prozradit můžeme již nyní, že v adventní čas bychom rádi navštívili město Jindřichův Hradec, které je pro předvánoční výlet jako stvořené. Nacházejí se zde totiž Krýzovy jesličky, největší lidový mechanický betlém na světě, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů.

Jana Dolečková

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart