Psaníčka – Pouze slavnostní doplněk?

Všichni moc dobře víme, co jsou to psaníčka. Zdrobněliny dámských kabelek, které oslňují zraky ostatních hlavně na formálních večírcích a svatbách. Za tu dobu co je ženy mají rády se ale jejich podoba mnohokrát změnila, stejně jako události, pro které se psaníčka hodí. Zatímco obecně se většinou stále využívají hlavně pro slavnostní příležitosti, v dnešní době je uvidíte i ve dne na ulici nebo třeba jen v místním baru. Ano, na velké nakupování asi moc vhodná nejsou, ale při jakých dalších příležitostech je dnes můžeme vzít s sebou?

Psaníčka – Do ulic, klubu i na svatbu

Móda se vyvíjí skoro stejně rychle jako stavby nových budov ve velkoměstech, ne-li ještě rychleji. Na ulici dnes můžete potkat ženy oblečené v outfitech připomínajících noční košilky nebo i obyčejná pyžama. Takže vidět slečnu s psaníčkem nemůže být zase takové překvapení. Ano, psaníčka nemusí být používána jen jako formální doplněk, do kterého uložíte své nezbytnosti. Dnes si tedy povíme o příležitostech, při kterých můžete psaníčka využít.

Svatba

Společně s plesy tvoří pravděpodobně nejklasičtější událost, na kterou si s sebou dámy psaníčka nosí. To samozřejmě není nic špatného, protože většina žen umí tento malý doplněk s šaty dobře zkombinovat. Pro takovou událost se hodí psaníčka zdobená bílou krajkou nebo perlami, popřípadě jen v pastelových, jemných barvách bez ozdob. Dokonce i na tak tradiční obřad se dají vymyslet kombinace psaníček a šatů, které jsou velmi originální a slušivé, stačí jen zapojit svou fantazii.

Party

Večírky s přáteli nebo party jsou skvělými příležitostmi, kdy můžete vytáhnout to psaníčko, které vám už rok leží v zadní části skříně. Sice záleží hlavně na velikosti a tvaru, ale prakticky každé psaníčko bude správně zkombinované vypadat dobře. Pokud si chcete o velikosti při výběru psaníček a kabelek přečíst více, můžete tak udělat zde. Vyhněte se příliš slavnostnímu zdobení a psaníčkům, která vypadají jako ta, která se hodí na svatbu. Tato malá verze kabelky se vám v klubech a barech bude hodit, protože při popíjení drinků nebo poskakování po tanečním parketu by vám ta klasická překážela. Navíc menší psaníčko je jednodušší ohlídat před zloději.

Každý den

Ano, překvapivě si psaníčko můžete jako doplněk vzít každý den. Pokud k němu zvolíte vhodné barvy oblečení a ostatních doplňků, můžete vypadat velice stylově. Pro každodenní nošení ale vyberte spíše méně zdobené a extravagantní varianty, které možná vypadají dobře ke slavnostním róbám, ale mezi lidmi na ulici jimi moc lidí neohromíte. Pro tuto příležitost se hodí spíše psaníčka větších rozměrů, časté bývají originální vzory a tvary. Pokud se potřebujete někde inspirovat, tento článek vám k tomu pomůže.

Kultura

Akce jako kino s přáteli, koncert nebo divadelní představení představují skvělé příležitosti pro psaníčko. V uvedené večery s sebou nic moc brát nepotřebujete, takže klasická velká kabelka by vám byla jen na obtíž. Psaníčko pobere jak peníze, tak i telefon, klíče a lístky. Snížíte tím také riziko toho, že by vás někdo okradl. Přeci jen najít něco cenného v otevřené velké kabelce je úkol na delší dobu, zatímco už jen samotné otevření psaníčka už vás na zloděje upozorní. A pokud se bojíte toho, že budete muset psaníčko celou noc nosit v ruce, nemějte strach – většina se už prodává s řemínkem, který můžete připevnit a nosit psaníčko přes rameno.

Na detailech záleží

Jak už bylo zmíněno, téměř každé psaníčko si můžete vzít klidně jen tak každý den. Jediné na čem záleží je velikost a styl ozdob. Pro každodenní život je lepší volbou ploché, větší psaníčko připomínající dopisní obálku a pro slavnostní příležitosti se hodí spíš více zdobená psaníčka kulatějších tvarů. Při doplňování outfitu nezapomínejte také na šperky, které finální look také výrazně ovlivní!

Jana Dolečková

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart