Vernee Mix 2 – poznejte nový smartphone se skvělým poměrem ceny a výkonu

Vernee Mix 2 je nový model mladé značky Vernee, která byla založena teprve v únoru 2016. Společnost je zaměřena na výrobu chytrých dotykových telefonů. Za své krátké fungování Vernee vyrobila už 13 modelů telefonů. Toto zařízení je mezi ostatními Vernee smartphony zajímavý tím, že má nejvyšší poměr displeje k telefonu, a to 93, 07 %. Tento fakt zjednodušeně znamená, že telefon je v podstatě z přední strany tvořen pouze displejem. Výrobce konstatuje, že bezrámečkový design zajišťuje „neomezené vidění“. Vyrábět telefony s tímto designem je v současné době velmi oblíbené, nicméně faktem je, že žádný z telefonů není úplně bezrámečkový, tedy Vernee Mix 2 také minimální rámečky obsahuje. Nejširší rámeček je na přední straně pod displejem, kde se nachází také přední fotoaparát. Dále má telefon zaoblené rohy.

Vernee Mix 2 a jeho vlastnosti

Základní specifikace

Kryty na iphone 7 oživí váš telefon cool motivem. Výkonnost zařízení zajišťuje osmijádrový procesor MTK6757CD (MediaTek Helio P25), který je taktován na 2,5 GHz. Procesor je vyroben 16 nm FinFET technologií. Díky této technologii uživatel šetří energii telefonu – je zaručena o 25 % menší spotřeba energie. Operační paměť má kapacitu 6 GB a kapacita vnitřního úložiště dosáhla 64 GB. Paměť telefonu lze rozšířit až na 128 GB microSD kartou, kterou telefon podporuje.

Zadní duální fotoaparát je tvořen čipy 13 Mpx a 5 Mpx od společnosti Sony. Přední kamera s rozlišením 8 Mpx umožňuje pořídit kvalitní snímky i „zepředu“. Baterie má kapacitu 4200 mAh a telefon disponuje i technologií rychlého nabíjení. Telefon váží 195 gramů. Zařízení umožňuje používat dvě sim karty zároveň a podporuje 4G LTE.

4G LTE

4G LTE (Long Term Evolution) jsou mobilní telekomunikační sítě nové generace, nahrazující původní 3G síť. Naši největší poskytovatelé mobilních sítí začali pokrývat území České republiky od roku 2012, první města s 4G LTE byly Praha a Brno. Cílem bylo pokrýt ČR do roku 2018 z 98 % území, což se našim nejznámějším operátorům již povedlo uskutečnit. Telefon s podporou 4G LTE tedy podporuje to nejrychlejší mobilní datové připojení, kterého je na našem území možné dosáhnout.

Displej a tělo telefonu

Vernee Mix 2 je vybaven šestipalcovým Full HD+ displejem. Ten nabízí rozlišení 2160 x 1080 px, s poměrem stran 18:9.

Co se výrobních materiálů týče, rám je tvořen z kovu, jinak je telefon vyroben z 80 % ze skla. Zadní strana telefonu působí tedy jako zrcadlo.

Cena

Telefon lze koupit v přepočtu za přibližně 3600 Kč (180 dolarů). Telefon je nabízen v černém a modrém barevném provedení. Součástí balení je také zadní pouzdro telefonu a ochranná folie na displej.

Další smartphony Vernee

Řada Thor

Tato série telefonů obsahuje například zařízení Thor Plus s kapacitou baterie 6200 mAh, 5,5palcovým displejem Amoled, vyznačujícím se sytými barvami, 4G LTE a funkci rychlého nabíjení. Telefon Thor, první zástupce této řady, by se měl vyznačovat vysokou rychlostí a výkonností.

Řada Active

Telefon Vernee Active se vyznačuje svou vysokou odolností. Funguje v teplotách od -30 do 60 stupňů Celsia, je voděodolný do hloubky 1,5 m, odolný proti prachu z 99 % a také by měl být odolný proti pádu. Je vyroben z odolných materiálů.

Řada Apollo

Vernee X má kapacitu baterie 6200 mAh, funkci Face ID a 83,8 % telefonu pokrývá šestipalcový displej. Recenze telefonu z této řady (Vernee Apollo).

Shrnutí

Mobilní telefon Vernee Mix 2 má ze všech zařízení od této společnosti největší poměr displeje k telefonu, a to 93,07 %. Podpora 4G LTE je také užitečná, zvlášť pokud je pro uživatele důležitá vysoká rychlost mobilního datového připojení.

Informace o novinkách a odkazy na další recenze telefonů značky Vernee naleznete v tomto článku.

Jana Dolečková

Začněte psát a vyhledejte stisknutím klávesy Enter

Shopping Cart